Cambridge Exams

V roce 2011 se naše škola stala partnerským přípravným centrem Cambridgeských zkoušek ve spolupráci s JŠ Eufrat. Co to pro nás znamená? Jde hlavně o pohodlný přístup našich žáků k informacím o těchto zkouškách, možnost přihlášení a vykonání zkoušek přímo u nás ve škole. Jedná se o zkoušky pro mladší žáky YLE (Young Learners English Tests) – Movers, Flyers, zkoušky PET (Preliminary English Test - odpovídá úrovni státní maturity na SŠ) a v případě zájmu našich žáků také FCE (First Certificate in English). Každoročně také otevíráme přípravné kurzy na všechny tyto zkoušky. 
Zkoušky Cambridge jsou připravovány syndikátem Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) který je součástí University of Cambridge a jsou známé a uznávané po celém světě. Nenásilným způsobem ukazují žákům i jejich rodičům, co už dovedou a tím je povzbuzují k dalšímu studiu jazyka a zvyšují jim sebevědomí při komunikaci v angličtině. U starších žáků pak významně ovlivňují úspěšnost v přijetí na SŠ a VŠ a jejich postavení na trhu práce. 

Více informací ke zkouškám najdete na této adrese http://www.cambridgeesol.org/exams/index.html, termíny a ceny zkoušek pak na http://www.eufrat.cz/cambridgeske-zkousky/cenik-CAM.

 

Název Kdy Kdo má možnost
YLE - Young Learners English Test – Movers - úroveň A1 4. ročník všichni, kdo budou mít zájem
YLE - Young Learners English Test – Flyers - úroveň A2 5. ročník všichni, kdo budou mít zájem
PET - Preliminary English Test – úroveň B1 7., 8. ročník všichni, kdo budou mít zájem
FCE - First Certificate English – úroveň B2 8. - 9. ročník všichni, kdo budou mít zájem

 Cambridge small